Aktualności

USA: Kolejni Demokraci apelują do Bidena o wycofanie się z wyścigu o prezydenturę

Kilkunastu Demokratów z Kongresu USA dołączyło w piątek do grona kongresmenów tej partii, wzywających prezydenta Joe Bidena do rezygnacji z kandydatury do Białego Domu. Biden jednak zapowiada, że wciąż będzie rywalizował z Donaldem Trumpem.
Kategorie: Portale

Ukraina: Nieznany sprawca zastrzelił byłą parlamentarzystkę Irynę Farion

Nieznany sprawca postrzelił w piątek śmiertelnie byłą posłankę ukraińskiego parlamentu Irynę Farion, znaną z głośnych kampanii w obronie języka ukraińskiego. "Lekarze zrobili wszystko, co mogli, ale rana była zbyt poważna" - przekazał mer Lwowa Andrij Sadowy.
Kategorie: Portale

NSA: Jak wygląda kwestia rezygnacji z pracy przy "starym" świadczeniu pielęgnacyjne 2988 zł

Dziennik - 1 godzina 30 min. temu
Świadczenie pielęgnacyjne tylko wtedy, gdy tracisz jako opiekun pracę (przerywając życie zawodowe na rzecz opieki nad osobą niepełnosprawną)? Nieprawda. Prawidłowym jest inne postępowanie MOPS. Musi sprawdzić (na moment stwierdzenia niepełnosprawności), czy opiekun w tym momencie musi zamknąć potencjalną aktywność zawodową (na rzecz opieki). Jeżeli "musi", to ma świadczenie pielęgnacyjne. MOPS nie ma prawa argumentować "Pani od kilku lat nie pracuje". Opiekun może być nawet od wielu lat osobą bezrobotną. I tak należy się takiemu opiekunowi świadczenia 2988 zł. Jeżeli tylko na moment rozpoznania niepełnosprawności ojca albo matki, będzie musiał dokonywać wyboru: 1) szukanie pracy albo 2) opieka nad rodzicami. Tomasz Król
Kategorie: Prasa

Izrael: Władze Autonomii Palestyńskiej: orzeczenie MTS to historyczna decyzja

Za "historyczną decyzję" uznały w piątek władze Autonomii Palestyńskiej (AP) orzeczenie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że izraelska polityka na okupowanych terytoriach palestyńskich łamie prawo międzynarodowe i jest równoznaczna z aneksją.
Kategorie: Portale

Zasiłek pielęgnacyjny 215,84 zł (0 zł podwyżki?). Świadczenie pielęgnacyjne 3259 zł (271 zł podwyżki)

Dziennik - 1 godzina 55 min. temu
Wciąż czekamy na ostateczną decyzję rządu premiera D. Tuska o podwyżce zasiłku pielęgnacyjnego 215,84 zł. Nie był podnoszony od 6 lat. Pytane o to Ministerstwo Pracy odpowiada: w świetle wprowadzonych ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym nowych rozwiązań, osoby z niepełnosprawnościami, w tym jak najbardziej także osoby otrzymujące zasiłek pielęgnacyjny, od 1 stycznia 2024 r. mogą ubiegać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o nowe świadczenie wspierające, kierowane bezpośrednio do osoby z niepełnosprawnością w wieku od ukończenia 18 roku życia. Tomasz Król
Kategorie: Prasa

Pismo MRPiPS o waloryzacji zasiłku pielęgnacyjnego (dziś 215,84 zł)

Dziennik - 2 godziny 2 min. temu
Osoby starsze i niepełnosprawne coraz bardziej niezadowolone. Rząd nie waloryzuje zasiłku pielęgnacyjnego i innych świadczeń z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Nie rozwija ich - argumentuje "Są inne świadczenia". Internauci podnoszą "My w 2024 r. nie mamy dostępu do tych świadczeń". W artykule komentarze Internautów oraz pismo Ministerstwa Rodziny. Wioleta Matela-Marszałek,Tomasz Król
Kategorie: Prasa

Ukraina: Zełenski rozmawiał telefonicznie z Trumpem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył w nocy z piątku na sobotę rozmowę telefoniczną z republikańskim kandydatem na prezydenta USA Donaldem Trumpem - poinformowały ukraińskie media.
Kategorie: Portale

Serbia: Szef MSW: zlikwidowaliśmy zabójcę policjanta; zażądamy od Niemiec ekstradycji jego brata

Serbska policja zlikwidowała w piątek mężczyznę podejrzanego o zabójstwo policjanta i ciężkie ranienie kolejnego - poinformował minister spraw wewnętrznych Serbii Ivica Daczić. W czwartek doszło do strzelaniny pomiędzy funkcjonariuszami i napastnikiem zidentyfikowanym jako obywatel Kosowa.
Kategorie: Portale

Przewodniki w formacie drukowanym -40%

sensus - 3 godziny 23 min. temu
Kategorie: książki

Jarosław Kuźniar znika z nowej audycji Polskiego Radia

Wirtualnemedia.pl - pt., 19/07/2024 - 22:28
Po miesiącu od startu audycji publicystycznej „Strefa wpływów” z grona jej gospodarzy ubył Jarosław Kuźniar. Gospodarzami pozostają Renata Grochal i Jacek Czarnecki.
Kategorie: Portale

USA: Sekretarz stanu: Iran może wyprodukować materiał do broni jądrowej w ciągu tygodnia lub dwóch

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w piątek, że Iran jest w stanie wyprodukować materiał rozszczepialny do wykorzystania w broni jądrowej w ciągu "jednego lub dwóch tygodni". Blinken wypowiadał się na forum bezpieczeństwa w Kolorado - poinformował portal Głos Ameryki.
Kategorie: Portale
Subskrybuj zawartość