Aktualności

„Oddana Polsce całym sercem”. Uroczystości pogrzebowe śp. poseł Jolanty Szczypińskiej

Sejm RP - News - pon., 23/12/2019 - 13:49
W Słupsku odbyła się w poniedziałek ceremonia pogrzebowa śp. poseł Jolanty Szczypińskiej. Parlamentarzystce w ostatniej drodze towarzyszyli najważniejsi urzędnicy państwowi i politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska oraz posłowie, ministrowie, samorządowcy i setki mieszkańców Słupska.
Kategorie: Z Sejmu

Polskie Radio chce rozwijać plan cyfryzacji radiofonii i w technologii DAB+

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
KRRiT ogłosiła konkursy na cyfrowe multipleksy lokalne w 34 miastach, w których o częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Plany rozszerzenia zasięgu multipleksu cyfrowego ma Polskie Radio, które planuje do końca roku zwiększyć zakres swojej działalności w dziedzinie cyfryzacji.
Kategorie: Portale

Radio budzi w Europejczykach największe zaufanie. Social media najmniej wiarygodne

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
Radiu ufa 59 proc. mieszkańców krajów Unii Europejskiej. To najlepszy wynik spośród wszystkich mediów. Na przeciwległym biegunie są social media, którym ufa tylko co czwarty Europejczyk - pokazuje raport Europejskiej Unii Nadawców "Trust in Media" (zaufanie do mediów).
Kategorie: Portale

Nowe, niby dostosowane do wymagań grupy docelowej logo Uniwersytetu Rzeszowskiego jest teraz proste, bezosobowe i nie niesie oczekiwanej treści

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
Uniwersytet Rzeszowski wprowadził nowe logo, które spotkało się z dużą krytyką w internecie. Pomysłodawcy zmian tłumaczą je chęcią odświeżenia wizerunku, dostosowaniem do trendów i grupy docelowej. Internautów to nie przekonują, a pod petycją o przywrócenie starego znaku uczelni podpisało się do wczoraj ponad 1,6 tys. osób. Zdaniem ekspertów zmiana ta jest odważna, bo znak zaprojektowany przez prof. Wiesława Grzegorczyka, silnie odwołujący się do głównych wartości uniwersytetu zastąpiono znakiem prostym, bezosobowym i nie niosącym oczekiwanej treści.
Kategorie: Portale

UOKiK nadal bada przejęcie Eurozetu przez Agorę i SFS Ventures. W planach kolejne inwestycje

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
Agora, wspólnie z czeską spółką SFS Ventures kupiła Grupę Eurozet, nadawcę m.in. Radia Zet. Nabyła 40 proc. udziałów, ale do 2022 roku będzie mogła przejąć 100 proc. pakiet akcji. Transakcję nadal bada UOKiK, a spółka ma w planach kolejne przejęcia.
Kategorie: Portale

3,7 mln widzów na trzech filmach Next Film, Helios z 4,1 mln sprzedanych biletów i 5 kinami w budowie

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
W minionym kwartale trzy filmy dystrybuowane przez Next Film zgromadziły 3,7 mln widzów, a w kinach Helios (obie firmy należą do Agory) sprzedano 4,15 mln biletów, o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. W br. Next Film wprowadzi do kin jeszcze pięć filmów, a Helios uruchomi dwa multipleksy.
Kategorie: Portale

Adam Burak: Orlen ma kilka scenariuszy na dalszą współpracę z Kubicą i Williamsem

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
O szczegółach współpracy PKN Orlen z Robertem Kubicą rozmawiamy z Adamem Burakiem, dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. - Mamy podpisane dobre umowy z Robertem i zespołem Williamsa. Są w nich zapisy przewidujące każde okoliczności, dlatego jesteśmy spokojni - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Burak.
Kategorie: Portale

Piękne zakończenie pewnej epoki. O kasowym sukcesie "Avengers: Koniec gry"

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
"Avengers: Koniec gry" zbiera na całym świecie świetne recenzje i zarabia kolejne miliony dolarów. Na listach najbardziej kasowych produkcji wszechczasów wyprzedził już kultowego "Titanica" Jamesa Camerona, a w USA dogonił "Avatara". Zdaniem ekspertów, globalny sukces filmu to nie tylko zasługa znakomitej machiny promocji. Film ściągnął uwagę absolutnie wszystkich fanów uniwersum Marvela na świecie.
Kategorie: Portale

KRRiT ponaglała TVP w sprawie raportu Uniwersytetu Papieskiego jeszcze przed publikacją „Wyborczej”

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
KRRiT zamówiła analizę programów publicznego nadawcy w 2017 roku, a oceny - w wielu punktach krytycznej - dokonał Uniwersytet Papieski. Krajowa Rada do tej pory go nie opublikowała, ponieważ tłumaczyła, że czeka na odpowiedź spółki. Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl, regulator wysłał pismo ponaglające do prezesa TVP Jacka Kurskiego w tej sprawie 6 maja br. - jeszcze przed ujawnieniem wniosków z raportu.
Kategorie: Portale

„#MamyWybory” w akcji zachęcającej do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego (wideo)

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
Ruszyła kampania zachęcająca do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Akcję organizuje rządowa agencja Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Kategorie: Portale

E-sport i gaming: co mogą tam zrobić marki reklamowo i sprzedażowo? (analiza)

Wirtualnemedia.pl - 0 sek temu
Wiele aktywacji marek w świat e-sportu ogranicza się dziś do pokazania logotypu. A to w świecie digitalu to dziś zdecydowanie za mało, można powiedzieć, że jest to marnowanie potencjału tego kanału komunikacji. Myślmy o e-sporcie czy gamingu jak o płaszczyźnie wielowymiarowej, wokół której możemy tworzyć content, historie, storytelling, oferty, reagować na zasadzie real time w komunikacji - potencjał marketingowy e-sportu analizują Maciej Boroń i Tomasz Przeździecki z Mediacom Beyond Advertising.
Kategorie: Portale

Warto mieć tę kartę za granicą. EKUZ na dłużej

TVN24 Biznes i Świat - 6 min. 34 sek. temu
Narodowy Fundusz Zdrowia wydłuża ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dla sporej części osób będzie ona ważna trzy lata, a nie jak dotąd 18 miesięcy. Zmiany wejdą w życie 1 czerwca.
Kategorie: Telewizja

Kubica przedostatni na trzecim treningu przed wyścigiem o Grand Prix Monako

Dziennik - 21 min. 11 sek. temu
Reprezentant gospodarzy Charles Leclerc (Ferrari) był najszybszy na ostatnim, trzecim treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monako na torze w Monte Carlo. Robert Kubica (Williams) zajął 19. miejsce w stawce 20 kierowców.
Kategorie: Prasa

Zmarł kol. Jan Guz

ZNP - 22 min. 1 sek. temu

Z głęboki żalem zawiadamiamy o śmierci

Kolegi Jana Guza

przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia.

Koleżanki i Koledzy z Zarządu Głównego ZNP

The post Zmarł kol. Jan Guz appeared first on ZNP.

Zakaz handlu w niedzielę. Czy 26 maja sklepy będą otwarte?

Wprost - Wydarzenia - 42 min. 11 sek. temu
Zgodnie z ustawą o zakazie handlu, zakupy w 2019 roku możemy zrobić tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że 26 maja galerie handlowe i supermarkety będą otwarte.

Kategorie: Prasa

80. rocznica pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje. Na Nanda Devi East ruszają następcy

TVP.Info - 45 min. 11 sek. temu
W 80. rocznicę pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje i zdobycia Nanda Devi East (7434 m) w sobotę wyrusza ekspedycja, której celem jest uczczenie wyczynu z 1939 roku i jego powtórzenie.
Kategorie: Telewizja

80. rocznica pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje. Na Nanda Devi East ruszają następcy

TVP.Info - 46 min. 11 sek. temu
„Traktujemy wyjazd jako rocznicowy, a zarazem szkoleniowy”.
Kategorie: Telewizja

Minister zdrowia dołącza do walki o schedę po May

Dziennik - 49 min. 11 sek. temu
Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock zapowiedział w sobotę, że będzie ubiegał się o stanowisko lidera Partii Konserwatywnej i premiera W. Brytanii po rezygnacji obecnej szefowej rządu Theresy May. Polityk nie jest jednak wśród faworytów do zwycięstwa.
Kategorie: Prasa

Sylvester Stallone na czerwonym dywanie w Cannes promuje nadchodzący film „Rambo V: Last Blood”

Dziennik - 1 godzina 2 min. temu
Na czerwonym dywanie w Cannes pojawił się Sylvester Stallone w towarzystwie żony Jennifer Flavin i córki Sistine Rose. Gwiazdor promował nadchodzący film „Rambo V: Last Blood”. Premierę zaplanowano na wrzesień 2019 roku.
Kategorie: Prasa

Prezydent Sosnowca o nowych inwestycjach miejskich

Portal samorządowy - 1 godzina 6 min. temu
W rejonie sosnowieckiej Górki Środulskiej powstaje Zagłębiowski Park Sportowy. To jedna z największych inwestycji w historii miasta. W skład całego kompleksu wejdzie stadion piłkarski na 12 tys. widzów z możliwością rozbudowy do 15 tys., hala sportowa i lodowisko. Oba obiekty mają pomieścić do 3 tys. osób. O tej oraz innych inwestycjach, jakie powstaną w Sosnowcu, rozmawiamy z prezydentem miasta Arkadiuszem Chęcińskim.
Kategorie: Portale
Subskrybuj zawartość