Aktualności

„Oddana Polsce całym sercem”. Uroczystości pogrzebowe śp. poseł Jolanty Szczypińskiej

Sejm RP - News - pon., 23/12/2019 - 13:49
W Słupsku odbyła się w poniedziałek ceremonia pogrzebowa śp. poseł Jolanty Szczypińskiej. Parlamentarzystce w ostatniej drodze towarzyszyli najważniejsi urzędnicy państwowi i politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska oraz posłowie, ministrowie, samorządowcy i setki mieszkańców Słupska.
Kategorie: Z Sejmu

Ukraina: Sondaż: dla pokoju w Donbasie warto iść na kompromis z Rosją i separatystami

Dla pokoju w Donbasie na wschodzie Ukrainy, gdzie od ponad pięciu lat trwa konflikt ze wspieranymi przez Moskwę separatystami, warto iść na kompromis z Rosją i bojownikami - uważa niemal 73 proc. respondentów sondażu opublikowanego w piątek w Kijowie.
Kategorie: Portale

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk i Port Lotniczy Gdańsk będą współpracować

W piątek w Gdańsku przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Portu Lotniczego Gdańsk podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy wspieraniu budowy i efektywnego wykorzystania powstającego w gdańskim porcie morskim Portu Centralnego w Gdańsku.
Kategorie: Portale

Irak: Nieznani sprawcy ostrzelali manifestację, zginęło 15 osób

15 osób zostało zastrzelonych przez nieznanych napastników podczas antyrządowych protestów w stolicy Iraku, Bagdadzie - poinformowała agencja AP, powołując się na miejscowe źródła rządowe. Co najmniej dwóch zabitych to policjanci.
Kategorie: Portale

Saudyjczyk zastrzelił trzy osoby w amerykańskiej bazie wojskowej na Florydzie

TVP.Info - 35 min. 33 sek. temu
Co najmniej cztery osoby, w tym napastnik, zginęły w strzelaninie w amerykańskiej bazie wojskowej w Pensacola na Florydzie – poinformowała marynarka wojenna USA w mediach społecznościowych. Sprawcą ataku był członkiem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej, który USA przebywał na szkoleniu wojskowym.
Kategorie: Telewizja

TVP w tym roku bez „Szopki noworocznej”. Marcin Wolski: chwila oddechu po zeszłorocznej edycji

Wirtualnemedia.pl - 35 min. 33 sek. temu
Telewizja Polska w tym roku nie przygotuje „Szopki noworocznej” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - W tym roku nie miałem pomysłu na zaskakującą i nowoczesną konwencję plastyczną, która mogłaby jakościowo dorównywać „Szopce” sprzed trzech lat - mówi nam Marcin Wolski.
Kategorie: Portale

Hiszpania: Tysiące manifestantów na marszu na rzecz klimatu w Madrycie

Tysiące osób wzięły udział w piątkowym marszu na rzecz klimatu w Madrycie. Wydarzenie odbyło się w czasie, kiedy w stolicy Hiszpanii trwa szczyt klimatyczny ONZ, tzw. COP25.
Kategorie: Portale

Para homoseksualistów wygrała „Taniec z gwiazdami”. „Przepełnia mnie radość”

Wprost - Wydarzenia - 39 min. 33 sek. temu
Jakob Fauerby i Silas Holst zostali zwycięzcami duńskiej edycji popularnego programu „Taniec z gwiazdami”. To pierwszy taki przypadek na świecie.

Kategorie: Prasa

Prezydent Szczecina pozywa zachodniopomorska kurator oświaty

Portal samorządowy - 40 min. 58 sek. temu
W związku z ubiegłotygodniową wypowiedzią zachodniopomorskiej kurator oświaty, która podczas konferencji prasowej dot. finansowania zadań oświatowych, publicznie zarzuciła prezydentowi Szczecina kłamstwa, Piotr Krzystek złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia.
Kategorie: Portale

Lider sektora zakontraktował w aukcji rynku mocy kilka tysięcy megawatów

6 grudnia 2019 roku w wyniku aukcji rynku mocy na rok 2024 (aukcja główna) zakontraktowanych zostało łącznie nie mniej niż 4 332 MW obowiązków mocowych dla jednostek należących do grupy PGE - poinformował zarząd koncernu.
Kategorie: Portale

W. Brytania: Corbyn oskarża Johnsona o kłamstwa na temat umowy o brexicie

Lider brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn przedstawił w piątek dokument, który wyciekł z ministerstwa finansów i który - jak podkreślił - świadczy o tym, że premier Boris Johnson przeinacza postanowienia własnej umowy w sprawie brexitu dotyczące Irlandii Północnej.
Kategorie: Portale

Wojciech Cieśla wygrał sprawę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu

Wirtualnemedia.pl - 46 min. 33 sek. temu
Dziennikarz Wojciech Cieśla decyzją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu został niesłusznie skazany przez polskie sądy za artykuły o Piotrze Woyciechowskim. Polskie państwo ma mu wypłacić 4 tys. euro.
Kategorie: Portale

Tusk wspomniał o rozmowie z Trumpem sprzed lat. Zdradził, czego dotyczyła

Wprost - Wydarzenia - 54 min. 33 sek. temu
Donald Tusk udzielił wywiadu hiszpańskiemu dziennikowi „El Pais”, w którym zdradził m.in. o czym przed laty rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Kategorie: Prasa

Słowacja: Zakończyło się posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE

Na zakończenie dwudniowego posiedzenia Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Bratysławie w piątek przyjęto "Apel Bratysławski", wspierający dialog i dążenie do politycznego kompromisu. Apel nawiązuje do Aktu Końcowego KBWE z Helsinek z 1975 r.
Kategorie: Portale

Niemcy: Socjaldemokraci zostają w wielkiej koalicji z CDU/CSU

Dziennik - 57 min. 33 sek. temu
Współtworzący gabinet Angeli Merkel niemieccy socjaldemokraci zdecydowali w piątek na zjeździe partyjnym, że nie opuszczą wielkiej koalicji z CDU/CSU. Zamierzają jednak mocniej zabiegać o realizację szeregu swoich postulatów.
Kategorie: Prasa

Sondaż CBOS: PiS na czele. KO daleko w tyle

Gazeta Wyborcza — kraj - 1 godzina 5 min. temu
Z grudniowego sondażu CBOS wynika, że PiS ma ponaddwukrotnie większe poparcie niż Koalicja Obywatelska. Na partię Kaczyńskiego chce głosować 45 proc. badanych, a na KO 22 proc.
Kategorie: Prasa

Grupa energetyczna oszacowała przychody z IV głównej aukcji rynku mocy

Tauron Polska Energia oszacował, że przychody grupy z IV aukcji głównej rynku mocy na 2024 rok mogą wynieść nawet 706 mln zł. W efekcie łączne przychody grupy z przeprowadzonych już aukcji rynku mocy mogą więc sięgnąć 5,5 mld zł - podała spółka.
Kategorie: Portale

Telewizja Polska przywraca stare formaty. Może wrócić "Wielka Gra"

Wirtualnemedia.pl - 1 godzina 8 min. temu
Publiczny nadawca od jakiegoś czasu przywraca na antenę stare, sprawdzone formaty, który były już nadawane w Telewizji Polskiej. Do stacji powróciła m.in. "Szansa na sukces", "Koło fortuny", a w zimowej ramówce znajdzie się "Va Banque". Jak wynika z naszych informacji, prezes TVP Jacek Kurski nie wyklucza również powrotu "Wielkiej Gry".
Kategorie: Portale

Zmiana prezesa w Lotosie może być krokiem w stronę fuzji z Orlenem

Kolejna zaskakująca zmiana w dużej spółce skarbu państwa. Nie wiadomo, dlaczego został odwołany prezes Lotosu. Jego następca jest jednak współpracownikiem obecnego prezesa Orlenu.
Kategorie: Portale

Zmiana na czele paliwowego giganta

TVN24 Biznes i Świat - 1 godzina 9 min. temu
Rada nadzorcza Lotosu odwołała z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca. Jego miejsce zastąpi Jarosław Wittstock, dotychczasowy wiceprezes do spraw korporacyjnych - poinformowała w komunikacie spółka.
Kategorie: Telewizja
Subskrybuj zawartość