Aktualności

„Oddana Polsce całym sercem”. Uroczystości pogrzebowe śp. poseł Jolanty Szczypińskiej

Sejm RP - News - pon., 23/12/2019 - 13:49
W Słupsku odbyła się w poniedziałek ceremonia pogrzebowa śp. poseł Jolanty Szczypińskiej. Parlamentarzystce w ostatniej drodze towarzyszyli najważniejsi urzędnicy państwowi i politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska oraz posłowie, ministrowie, samorządowcy i setki mieszkańców Słupska.
Kategorie: Z Sejmu

Wniosek o 500 plus bez dodatkowych dokumentów. Resort przypomina

TVN24 Biznes i Świat - 1 min. 46 sek. temu
Wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus nie wymaga dołączania żadnych dodatkowych dokumentów. Nie ma obowiązku między innymi dostarczenia orzeczenia o rozwodzie, separacji czy o miejscu zamieszkania dziecka - przypomina ministerstwo rodziny.
Kategorie: Telewizja

Osoby decyzyjne w firmie najbardziej narażone na ataki socjotechniczne w sieci

Rośnie liczba firm poszkodowanych przez oszustwa hakerów z użyciem e-maili. W ciągu ostatnich trzech lat korzystający z Internetu na świecie ponieśli straty 12,5 mld USD, czyli skala tych nadużyć wzrosła wartościowo o 136 proc. - alarmują eksperci z firmy TestArmy Group.
Kategorie: Portale

75. rocznica śmierci T. Gajcego. Premier: Jego życie przypomina o sile miłości

Dziennik - 11 min. 37 sek. temu
16 sierpnia, 75 lat temu w kamienicy wysadzonej przez Niemców poległ żołnierz AK Tadeusz Gajcy, jeden z najwybitniejszych polskich poetów, jego życie wciąż przypomina nam o sile miłości, także tej do ojczyzny - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Kategorie: Prasa

Kierwiński pytany o kandydowanie Neumanna: Jest jedną z twarzy Platformy, jest szefem regionu, jest gnębiony przez policję polityczną PiS i powinien zostać na jedynce

300polityka - 13 min. 56 sek. temu

- Cel był jasny: trzeba wyorzystać polityczną policję, żeby coś znaleźć dla ~Neumanna. Całe te zarzuty to polityczne działanie PiS. Jeśli mnie pan pyta o mojej zdanie: jest jedną z twarzy Platformy, jest szefem regionu, jest gnębiony przez policję polityczną PiS i powinien zostać na jedynce - mówił Marcin Kierwiński pytany przez Dariusza Ociepę o to, czy w świetle publikacji o niegospodarnym dysponowaniu środakami biura poselskiego opisanymi przez SE szef klubu PO pozostanie liderem listy gdańskiej KO.
Kategorie: Portale

Zandberg: PiS się broni teraz słowami: „przecież jesteśmy tacy sami jak wy”. A mieliście podobno być lepsi

300polityka - 22 min. 4 sek. temu

- PiS się broni teraz słowami: "przecież jesteśmy tacy sami jak wy". A mieliście podobno być lepsi. Gdzie jest praca i pokora? Obiecaliście zmianę a daliście władzy Bizancjum - mówił Adrian Zandberg w Polsat News.
Kategorie: Portale

Kierwiński: Jeśli apelujecie o zwalczanie fake newsów to musicie zrobić coś z premierem Morawieckim, bo zdaje się dwa wyroki były w sprawie jego słów. A obecność Marka Kuchcińskiego na listach to kompromitacja

300polityka - 24 min. 19 sek. temu

- Jeśli apelujecie o zwalczanie fake newsów to musicie zrobić coś z premierem Morawieckim, bo zdaje się dwa wyroki były w sprawie jego słów. A obecność Marka Kuchcińskiego na listach to kompromitacja. Te losty maja kilka symboli: Zwiercan, Kuchciński, Andruszkiewicz. Listy kompromitacji - mówił Marcin Kierwiński w Polsat News.
Kategorie: Portale

Sterroryzowali taksówkarza. O 16-latce było głośno już kilka miesięcy wcześniej?

Wprost - Wydarzenia - 24 min. 37 sek. temu
16-letnia Ewelina C., która brała udział w brutalnym ataku na taksówkarza w podwarszawskim Pruszkowie, kilka miesięcy temu była bohaterką innej historii. Dziewczyna poszukiwana była przez policję, po tym, jak zaginęła wraz z koleżanką – informuje nieoficjalnie „Fakt”.

Kategorie: Prasa

Tegoroczny lipiec najgorętszy od 140 lat. Lodowce topniały w rekordowym tempie

Dziennik - 29 min. 37 sek. temu
Średnie globalne temperatury lądu i oceanów w lipcu 2019 r. były najwyższymi w historii pomiarów, na całej Ziemi padło wiele rekordów ciepła, a w Arktyce i na Antarktydzie odnotowano rekordowo niski zasięg lodu morskiego – podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).
Kategorie: Prasa

Ks. Kachnowicz ukarany suspensą. „Za rok nie przejedzie mi bycie gejem”

TVP.Info - 41 min. 37 sek. temu
Duchowny wspiera ideologię LGBT i bierze udział w paradach równości.
Kategorie: Telewizja

Niewielki samolot uderzył w dom. Są zabici i ranni

TVP.Info - 45 min. 37 sek. temu
Na skutek zderzenia w domu wybuchł duży pożar.
Kategorie: Telewizja

Polityczny plan niedzieli: piknik rodzinny PiS, prezentacja jedynek lewicy

300polityka - 48 min. 2 sek. temu

O 12:00 w Stalowej Woli odbędzie się piknik rodzinny #DobryCzasPL z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i premier Beaty Szydło. Wystąpienia rozpoczną się o 13:00. O 14:00 lewicowa koalicja SLD-Razem-Wiosna zaprezentują jedynki w jesiennych wyborach parlamentarnych.
Kategorie: Portale

Motocyklista potrącił pieszego. Obaj nie żyją

TVN24 - wiadomości, Kraj - 48 min. 18 sek. temu
Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 723 w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Jak przekazała policja, pieszy i motocyklista zginęli w wyniku poniesionych obrażeń. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Kategorie: Telewizja

Dofinansowanie z budżetu państwa KPK odblokowało procedury inwestycyjne

Zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe ocenia, że pod względem wartości do końca 2020 roku ponad 90 proc. projektów Krajowego programu kolejowego będzie zrealizowanych lub w trakcie realizacji - powiedział prezes spółki Ireneusz Merchel.
Kategorie: Portale

Inwestycje w rolnictwie najsłabsze od lat. Rolnicy odczuwają efekty suszy i chorób zwierząt

Wprost - Wydarzenia - 49 min. 37 sek. temu
Sprzedaż ciągników i przyczep rolniczych spada. I półrocze 2019 roku jest pod tym względem najsłabsze od lat. W sumie zarejestrowano nieco ponad 3,9 tys. nowych ciągników i blisko 2,4 tys. nowych przyczep. Rolnicy są mniej skłonni do inwestycji, a każdy zakup jest bardziej przemyślany. – To wynik problemów z suszą, chorobami zwierząt i sytuacji z dotacjami rolniczymi – tłumaczy Michał Spaczyński z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Kategorie: Prasa

Niemcy. Dwie osoby zasztyletowane na dworcu kolejowym

Wprost - Wydarzenia - 1 godzina 37 sek. temu
Niemiecka policja przekazała, że mężczyzna i kobieta zostali śmiertelnie dźgnięci nożem na zatłoczonym dworcu kolejowym w mieście Iserlohn w Nadrenii Północnej-Westfalii. Wszystko wskazuje na to, że 43-latek, który dokonał ataku działał z pobudek osobistych.

Kategorie: Prasa

Liga francuska: Drużyna Kamila Glika na dnie. Monaco rozbite przez Metz

Dziennik - 1 godzina 1 min. temu
Po inauguracyjnej porażce z Olympique Lyon 0:3, AS Monaco przegrało drugi mecz w takim samym stosunku. W sobotę drużyna z Księstwa, z Kamilem Glikiem w składzie, uległa na wyjeździe Metz i w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Francji zajmuje ostatnie miejsce.
Kategorie: Prasa

Bagaż pełen czaszek zwierząt na wrocławskim lotnisku

TVP.Info - 1 godzina 13 min. temu
Sprawa trafi teraz do sądu.
Kategorie: Telewizja

Akcja ratownicza TOPR w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.Nie ma kontaktu z zaginionymi

Wprost - Wydarzenia - 1 godzina 22 min. temu
Od kilkunastu godzin trwa akcja ratownicza TOPR w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. W niedzielę wysłano tam kolejnych 11 ratowników. Z pooprzednimi dziewięcioma, którzy poszli na pomoc dwóm grotołazom, nie ma kontaktu.

Kategorie: Prasa

Akcja TOPR. Woda odcięła grotołazów od wyjścia z jaskini w Tatrach

TVP.Info - 1 godzina 28 min. temu
Trwa akcja ratunkowa TOPR w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w tatrzańskim masywie Czerwonych Wierchów, gdzie na głębokości 400 metrów utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. W akcję włączyło się już 20 ratowników TOPR.
Kategorie: Telewizja
Subskrybuj zawartość